Perfect
Peel 

Najbardziej zaawansowany peeling medyczny
na rynku.

 
Perfect  Peel jest nowoczesnym, bezpiecznym i skutecznym średniogłębokim peelingiem przeznaczonym do wszystkich rodzajów skóry (fototypy 1-6). Synergistyczne połączenie niezwykle skutecznych składników w jednym peelingu umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów i zapewnia bezpieczeństwo stosowania.
 
Aplikacja peelingu jest praktycznie bezbolesne, nie wymaga wstępnego przygotowania skóry i zapewnia minimalny okres wyłączenia pacjenta. Peeling nie wymaga neutralizacji.
 
Perfect Derma Peel jest jedynym peelingiem zawierającym glutation – niezwykle silny antyoksydant, który nie tylko rozjaśnia i rozświetla skórę, ale także spowalnia proces starzenia i chroni skórę przed działaniem wolnych rodników

główne składniki

Glutation (GSH) – „Mistrz” wśród antyoksydantów. Ma ogromne znaczenie dla ochrony skóry przed wolnymi rodnikami, powstałymi w wyniku działania promieni UV. Bierze udziałw procesach oddychania komórkowego.
 
Kwas kojowy – ma działanie rozjaśniające i usuwające przebarwienia.
 
TCA – wykazuje działanie złuszczające oraz stymuluje produkcję kolagenu odbudowującego skórę.
 
Kwas salicylowy – ma silne działanie przeciwzapalne jak również cechuje się dobrą penetracją do gruczołów łojowych, dlatego jest on szczególnie skuteczny w przypadku skóry trądzikowej.
 
Fenol – zwalcza wolne rodniki, powoduje złuszczenie skóry i działa przeciwbólowo.
 
Witamina C – jest również antyoksydantem, dodatkowo rozjaśnia skórę oraz hamuje melanogenezę. Jest też niezbędnym składnikiem w procesie tworzenia kolagenu.
 
Kwas retinowy (pochodna witaminy A) – wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, hamuje meloanogenezę, pobudza pracę komórek skóry.

zalecany dla

The Perfect Peel nadaje się do skóry w okolicach twarzy, oczu, piersi, dekoltu, dłoni, ramion i pleców. Zalecany jest do uzyskania poprawy kolorytu i faktury skóry.  Zmniejszenia i/lub całkowitej eliminacji przebarwień, zarówno posłonecznych jak i melasmy. Poprawy wyglądu skóry trądzikowej przez zmniejszenie blizn potrądzikowych oraz widoczności porów. Odmłodzenia i napięcia skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu.

 

sposób działania

Aby zapewnić spektakularne efekty każdy zabieg z użyciem produktów The Perfect Derma Peel składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to zabieg w gabinecie lekarskim, w drugim pacjent stosuje specjalny system leczniczo-pielęgnacyjny w domu. Już po tygodniu skóra jest rozświetlona, odświeżona, odmłodzona.

 

 

zalety glutationu

Glutation jest peptydem zbudowany z trzech aminokwasów kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny, występuje we wszystkich komórkach roślin i zwierząt. Swojej budowie zawdzięcza szczególne właściwości przeciwutleniające.  Ponadto ma zdolność do wyłapywania wolnych rodników chroniąc komórki przed działaniem środowiska zewnętrznego.   Wyczerpanie lub bardzo niski poziom glutationu prowadzi do śmierci komórek.
 
Utrzymuje żywotność i aktywność biologiczną komórek, neutralizując wolne rodniki;
Jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy działającym wewnątrzkomórkowo;
Na poziomie syntezy białek pomaga w tworzeniu kolagenu i elastyny;
Odgrywa kluczową rolę w procesach pigmentacji /melanogenezy/, chroniąc skórę przed przebarwieniami;
Jego unikalne działanie polega na tym, że może współgrać z innymi substancjami działającymi przeciwutleniająco zwiększając ich działanie przeciwutleniające: witamina C, witamina E, kwas alfa-liponowy, koenzym Q10;
Wspomaga system immunologiczny podczas procesów zapalnych;

Plus Booster

Plus Booster zawiera to samo synergistyczne połączenie składników co doskonały Perfect Peel, ale w wyższym stężeniu. Stworzony została z myślą o pacjentach potrzebujących silniej działającego peelingu.

 

zalecany dla

Plus Booster to skuteczne wzmocnienie peelingu w leczeniu takich zmian skórnych jak przebarwienia, blizny, melasma, blizy potrądzikowe, nadmierne rogowacenie, uszkodzenia skóry wywołane słońcem. Szczególnie polecany dla skóry grubej i ze skłonnością do przetłuszczania się. Plus Booster nie nadaje się dla wrażliwej skóry. Może być stosowany na twarz i ciało.

 

sposób działania

Plus Booster łączymy z peelingiem Perfect  Peel przed aplikacją. Nie wolno stosować produktu jako samodzielny peeling ani punktowo na skórę.

 

główne składniki

Plus Booster zawiera te same składniki co Perfect Peel, ale w mocniejszym  stężeniu.  Stosowany jest do wzmocnienia efektów zabiegu. Zalecany jest do twarzy od drugiego zastosowania peelingu. Do zabiegów na ciało dobrze jest zastosować booster już od pierwszej aplikacji. 

Acne Booster

Dla pacjentów z umiarkowaną lub ciężką postacią trądziku, może być stosowany na twarzy lub dowolnym obszarze ciała.

Zalecany dla

Clear Acne Boosterto jedyny peeling zawierający nadtlenek benzoilu, który stosowany jest jako skuteczny składnik preparatów przeciwtrądzikowych. Wykazuje silne właściwości utleniające, działa przeciwbakteryjnie i keratolitycznie, pobudza procesy ziarnowania i syntezę kolagenu. Działanie przeciwbakteryjne polega na uwolnieniu z cząsteczki nadtlenku benzoilu aktywnego tlenu, który hamuje rozwój bakterii beztlenowych.

 

Sposób działania

Clear Acne Booster stosowany jest jako dodatek do Perfect Peel jako specjalistyczna terapia pomagająca w walce z trądzikiem. Nie może być stosowany jako samodzielny peeling.

 

Główne składniki

Booster zawiera nadtlenek benzoilu oraz hydrokortyzon, aby skuteczniej wspomagać terapię trądziku. Zalecany do zabiegów na twarz i ciało w przypadku skóry trądzikowej i może być stosowany od pierwszej aplikacji.

PLUS PLUS Booster

The Perfect Derma Plus Plus Booster przeznaczony jest dla delikatnej cery z przebarwieniami

zalecany dla

 

Booster jest doskonałym dodatkiem do leczenia uporczywych przebarwień, w tym melazmy, rogowacenia słonecznego i plam starczych na dłoniach, ramionach i klatce piersiowej. Plus Plus Booster należy stosować w połączeniu z  Perfect Peel.